פנו אלינו לייעוץ

072-3970700

פרסום ב - בלייזר

בלייזר הוא ירחון ישראלי בהוצאת “ידיעות אחרונות”, המיועד לקהל יעד גברי. ומוגדר “מגזין נישה”. קבוצת “ידיעות אחרונות” החלה במהלך של יצירת מגזיני-נישה, ו”בלייזר” היה השם שניתן למגזין הנישה הגברי של הקבוצה. המגזין מופץ בכ- 65,000 עותקים מידי חודש.

לא רבים צפו לבלייזר הצלחה, מכוון שניסיונות קודמים ליצור מגזין גברים, כגון “מוניטין–פנטהאוז” נכשלו לחלוטין. בתחילה נקט המגזין טון רגוע יחסית, שהתבטא במינון נמוך של כתבות-פרודיות ותמונות של נשים. על השער אף הופיעו גברים ובגיליון הראשון היה זה נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון. אחת לתקופה מצורפים ל”בלייזר” מגזינים שכל אחד מהם הוא עיתון בפני עצמו: מוסף “בגדי -ים”, מוסף רכב, ומוסף אופנה לגברים.

קהל יעד: המגזין מיועד לגברים מעודכנים, אופנתיים, משכילים ומתוחכמים בגילאי 18-55.

הגיליון הראשון יצא לאור באוגוסט 2001. את הגב הכלכלי הוא קיבל מ”ידיעות אחרונות”, ואת ההשראה הוא שאב ממגזיני גברים אמריקאים מצליחים כדוגמת מקסים, Esquire ו-FHM. בלייזר נוטה לעסוק בנושאים הנחשבים מבחינה מגדרית ותרבותית כ”גבריים”, כמו מין, ספורט, צבא, משקאות חריפים, הימורים, סמים ומכוניות, לצד כתבות על נושאים “רציניים” יותר כדוגמת פוליטיקה עולמית, כלכלה ובריאות. העיתון עוסק בעיקר ביחסי מין ונשים, בספורט, בהמלצות לסרטי קולנוע ודי.וי.די, בשתיית אלכוהול כחלק מטקס הגבריות, במכוניות ובאופנועים. יש גם כתבות דוגמת “המדריך לזיין השכל”, למגמגמים שרוצים לספר על הסקס הכי טוב שהיה להם, איך לשקר, “מה עדיף, ויאגרה או סיאליס – הכתב נטל את שתיהן ומביא את מסקנותיו”.

התוכן של הירחון  מגיש לקוראיו שילוב של ספורט, רכב, אופנה, פוליטיקה, נשים, כסף, תיירות, אלכוהול ו- LIFE STYLE  כל אלה מתובלים בסגנון כתיבה עם הרבה הומור, ציניות ואירוניה עצמית, לצד כתבות רציניות ומעמיקות.

עם הזמן, גדל מינון ההומור הפרוע במגזין. תמונות הגברים הוחלפו בתמונות נשים מעורטלות-למחצה, הכתבות הפכו בוטות יותר ונטו לכיוון הניו-ג’ורנליזם, במדור מכתבים למערכת עלבו כתבי העיתון במכתבי הקוראים, נוספו כתבות פרודיות לרוב, בדיחות פנימיות ולעתים גם קומיקס. אך יותר מכל, נושאים כמו מין, אלכוהול, סיגרים, סמים וספורט נשזרו ברבים מהמדורים והכתבות במגזין, לצד תובנות וחוויות אישיות וכתבות אחרות בנושאים מגוונים.

בין הכותבים במגזין : אלון בן דוד, יואב לימור, אורי משגב, רם גלבוע, עמנואל רוזן ואלון פנקס. רם גלבוע הוא גם בעל הטור של העיתון, שמתפרסם בעמודו האחרון. עם כותבי הספורט הקבועים נמנים נדב יעקבי, ערן סלע, רם גלבוע וגידי שפרוט, ואת התחום המוטורי מכסים הלל פוסק ואלי פנגס, לצד חברי מערכת נוספים.

ל”בלייזר” מבנה קבוע, להלן המרכיבים הקבועים שלו:

 • עמוד השער – ובו תמונה של דוגמנית בלבוש מזערי, כגון ביקיני. לדוגמנית זו מוקדשים עמודים נוספים לקראת סוף הגיליון, במדור הקרוי “המספרה”. בצמוד לשמו של הירחון הופיעה בעבר הסיסמה “כל מה שמעניין גברים”.
 • תוכן העניינים – ובו יחד עם שמות הכתבות ומיקומן, גם הערות עוקצניות על תוכנן, כגון: “מור ויטל היא אישה שנולדה כלואה בגוף של גבר. מביא את סיפורה גידי שפרוט, גבר שנולד כלוא בגוף של דג”. כתיבה בסגנון עוקצני-מתחכם כזה מופיעה ברבים מדפי הירחון.
 • מכתבים למערכת – שלאחר חלקם מופיעה תגובה עוקצנית-מתחכמת של המערכת.
 • “הבת של השכן”– מדור המציג צילומים פרובוקטיביים של צעירה אלמונית.
 • “הדו”ח”: מדורים קצרים העוסקים בספורט, ספרים, קולנוע ועוד.
 • מאמרים וכתבות.
 • “נשים שאנחנו אוהבים” – מדור ובו צילומי דוגמניות זרות.
 • “נותנת בראש” – מדור ייעוץ מיני ובו תשובותיה של קארין ארד לשאלות הקוראים. מדור זה, כמו מדורים נוספים בעיתון, גדוש בניבול פה.
 • “תבינו לבד” – מדור בדיחות, רבות מהן בעלות קונוטציה מינית.

יתרונות:

 1. בלייזר’ מבית ‘ידיעות אחרונות’ הינו מגזין הגברים היחיד בישראל. המגזין עשיר בכתבות ומדורים בתחומי הכלכלה, פוליטיקה, טלוויזיה, תרבות, לייף סטייל, גאדג’טס, חידושים טכנולוגיים, רכב, ספורט וספורט אתגרי, אופנה, גסטרונומיה, אופנועים, מבחני דרכים… ובעצם, כל מה שמעניין גברים
 2. הירחון מופץ במעל ל-65,000 עותקים, מתוכם 35,000 מנויים, ועובר גלגול של 3-4 ידיים כך שבפועל הוא בעל שעור חשיפה של מעל 250,000 קוראים וקוראות. (יחס של כ-70% גברים, 30% נשים
 3. עיקר ההפצה הינה למעמד סוציו-אקונומי בינוני וגבוה. המגזין נתפס כמותג חזק ואיכותי, וזוכה לחשיפה גבוהה בקרב חיילים, צעירים, אקדמאים ואנשי עסקים, המהווים כוח קניה משמעותי.

עורך העיתון: ליאור נעמן; עורך משנה: תומר קמרלינג.

כתבים בולטים: נדב יעקבי, ערן סלע, רם גלבוע, עמנואל רוזן, איציק שאשו, יאיר לפיד, אלי פנגס, אלעד בן דוד, גידי שפרוט, ואיתי אנגל.

מְחַבֵּר


admin

  לחץ כאן וקבל הצעת מחיר